Wydarzenia

data: 2014-04-23

Pólfinał Champions League Atletico de Madryt – Chelsea Londy

Atletico de Madryt – Chelsea Londyn

Zarówno Atletico, jak i Chelsea to drużyny najlepiej kontrujące w Europie, schowane za podwójną gardą i czekające na genialne zagrania skrzydłowych. Przewagą hiszpańskiej drużyny jest Diego Costa, ale też bardziej ruchliwy David Villa. Z kolei Chelsea gra drugi mecz na swoim stadionie, a w ćwierćfinale Mourinho pokazał jaki to atut. Bo to, że Atletico potrafi skuteczniej bronić się od poprzednich rywali Chelsea nie ulega żadnej wątpliwości. Właśnie defensywa jest dla Diego Simeone kluczem do zwycięstwa. Niewątpliwie obejrzymy wojnę. To może być po prostu walka na wyniszczenie, na sprawdzenie, która kość jest słabsza i szybciej pęknie. Zderzenie dwóch wielkich trenerskich osobowości znajdzie idealne odzwierciedlenie na murawie - i też "zderzenie" czy "kolizja" wydaje się najbardziej adekwatnym określeniem tego półfinału. Doświadczenie mimo wszystko jest po stronie Chelsea i Mourinho, ale świeżość jaką Simeone z Atletico wprowadzili do Ligi Mistrzów nie może zostać niedoceniona.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.